Site Kurallarımız

Site Kuralları & Kullanıcı Sözleşmesi:
           maviiklimler.net,  kültür ve edebiyat alanında vücuda getirilmiş olan eserlerin yayınlanması, geçmiş de kalmış kültür değerlerimizi bu güne taşımak ve daha ileri bir noktaya yürümek için oluşturulmuş edebi bir platformdur. Gönlünde edebiyat sevgisi olan herkese açıktır…

 

A-Üye Kayıt:
 
1-Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar   yazmak, imzada ticari reklam yapmak uygun görülmemektedir. Üye olurken lütfen absürt, saçma bir nick kullanmamaya özen gösteriniz.MAVİİKLİMLER EDEBİYAT SİTESİNE ÜYE OLURKEN TÜRKÇE RUMUZ KULLANMAK MECBURİDİR.
2-site.com, site.net gibi bir isim kullanmamalısınız.
3- Form doldurma işlemi gerçekleştikten sonra, e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linki çalıştırılana kadar siteye giriş yapamazsınız (gerekli ayarlar yönetici tarafından yapıldıysa). Bunun için çalışan bir e-posta adresinizi girmeniz önemlidir.
4-maviiklimler.net  da aynı kişi tarafından, birden fazla üyeliğin alınması zorunlu sebebler dışında mümkün değildir.
5- maviiklimler.net  üyesi olan her kişi, kendisinin belirleyeceği bir "kullanıcı adı" ve "şifre"ye sahip olur.
6- "Kullanıcı adı" özeldir ve aynı kullanıcı adı ikinci bir şahsa verilmez.
7- Şifre" sadece kullanıcı tarafından bilinir. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifrenin seçimi ve korunması tamamiyle   kullanıcının  sorumluluğundadır. maviiklimler.net,  şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.
8- Geçerli ve aktif olan bir mail adresi bildirilmesi zorunludur. Üye, kayıt esnasında verdiği bilgilerin doğruluğunu onaylar ve bu bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sonucu peşinen kabul eder, kendi belirlediği mail adresi ve şifrenin kullanımından doğacak her türlü sorumluluğu kendi taşır.

B.Güvenlik
         
          maviiklimler.net  web sitesi yapısal olarak en yüksek seviyede güvenliğe sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Site üzerinden gerçekleştirilecek, online işlemlerde kullanılan güvenlik alt yapısı, teknolojinin sağladığı en yüksek seviyeye sahiptir.
         Tüm bunlara karşın, İnternet ortamı üzerinden hiçbir zaman güvenlik konusunda bir garanti verilemeyeceğini hatırlatır, bu siteye verilen bilgilerden dolayı oluşacak problemlerde maviiklimler.net  un bir sorumluluk kabul etmeyeceğini vurgularız.

         maviiklimler.net   üyesi olarak, kendinizi rahat hissedebilmeniz için, sizlere güvenli bir ortam sunmayı ilke olarak benimsiyoruz. Bu güvenli ortamda, kişisel bilgilerinizi istediğiniz ölçüde başkalarına da açabileceksiniz. maviiklimler.net   üyesi olarak sahip olduğunuz gizlilik haklarınız şunlardır:

1-posta adresiniz hiçbir şekilde başka kuruluşlara dağıtılmayacak ve e-posta ile pazarlama yapmak amacıyla kullanılmayacaktır.
2- Girdiğiniz üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler, sizin onayınız dışında diğer üyelere verilmeyecektir. Ancak bu bilgiler, maviiklimler.net   tarafından kullanıcı profili belirlemek amacıyla kendi bünyesinde kullanılabilir.
3- Dilediğiniz an üyelik iptali için bize başvurabilirsiniz. Üyelik iptali ile birlikte, sisteme kayıtlı olan tüm bilgileriniz silinecektir.
4- Üye kayıt işlemi sırasında, gerçek isminizi belirtmek zorundasınız. Hem size ulaşabilmemiz ve de haberdar edebilmemiz hem de bazı servislerimizdeki üyelik onayı için, e-posta adresinizin de doğru ve gerçek olması zorunludur.
5- Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka üyenin (siz izin vermediğiniz sürece) sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.
6-   Site içi özel mesajla ilgili iletileriniz kesinlikle en üst derece de yöneticilerimiz dahil, üçüncü bir şahıs tarafından görüntülenme imkan ve ihtimaline sahip değildir. Ancak hukuki bir gereklilik gereği webmaster yardımıyla veri tabanından alınabilir.
7-Giriş şifreniz yöneticiler dahil   kesinlikle  herkese kapalıdır.Sizden başkasının bilme görme hatırlama imkan ve ihtimali bulunmamaktadır. Ancak dilediğinizde sonradan tarafınızdan değiştirilmek   üzere  yeni bir şifre verilebilinir.

C. Site Kullanımı:

1- Siteye eklenen eserlerden  tamamen yazarı sorumludur.
2- T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen yazılar siteye gönderilemez.
3- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen eserler eklemek veya mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; site yöneticilerini ve yazarlarını küçümser davranışlar sergilemek ilkelerimizin dışında etik karşılanmayacaktır.
4- Site ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamazlar.
5- Birden fazla "kullanıcı adı" ile maviiklimler.net’e   şiir ve düz yazı yazan yada siteye katılan üyelerin, üyelikleri site huzuru ve sitenin ciddiyetinin korunması amacıyla, site yetkilileri tarafından tek taraflı olarak iptal edilir. Site bu üyelik iptal etme yetkisini saklı tutar.
6- maviiklimler.net , Yayın Kurulu, gönderilen eserleri değerlendirdikten sonra, uygun görülenleri yayınlar. Eser değerlendirmeleri, belirli kıstaslara göre yapılmaktadır. Yayınlanmaya uygun görülmeyen eserler hakkında, hiçbir üye itiraz hakkına sahip değildir.
7- maviiklimler.net   üyelerinin kimlik bilgileri gizli tutulur. Ancak aşağıda belirttiğimiz bazı özel durumlarda üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir. -Resmi makamlardan üyeye yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde. -Üyenin maviiklimler.net'in  çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde. -Üyenin birden fazla nickle sisteme kayıt olması ve site icinde rahatsızlık vermesi durumunda sitenin genel işleyişinin bozulmaması amacıyla yapmış olduğu rahatsızlıkların bir daha vukuu bulmaması amacıyla site üyelerinin haberdar olabileceği şekilde yayınlanabilir.
8- maviiklimler.net de yayınlanan her türlü yazı, şiir ve yorumların tüm sorumlulukları (kanuni ve diğer yükümlülük/sorumluluklar) yazar/şairlerine aittir, sitedeki yazı/şiir ve yorumlar nedeniyle yle maviiklimler.net herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz, site yalnızca ilgili kurumlarca yapılacak soruşturmalarda üyenin IP ve mail adresi gibi bilgilerini vermekle yükümlüdür.
9- maviiklimler.net de  yayınlanan eserlerin telif hakkı, imza sahibine ait olmakla birlikte, üçüncü şahısların iktibasında kaynak olarak rak rak maviiklimler.net   adı belirtilmelidir. maviiklimler.net adı anılmadan yapılan alıntılar hakkında, her hakkımız saklıdır.
10- maviiklimler.net de  yayınlanan eserlerde, eğer alıntı bir bölüm varsa eser sahibi bu alıntı ile ilgili kaynak göstermek zorundadır. maviiklimler.net, bireysel etkinliklere ve çalışmalara  saygıyı ön planda tutar.
11- maviiklimler.net , Yayın Kurulu, gönderilen eserler üzerinde, eser sahibine bilgi verme sureti ile düzeltme ya da çıkarma yapma hakkını saklı tutar.
12- maviiklimler.net’e üye olmak ücretsizdir ve hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin üyelerinin en uygun biçimde yararlanmaları için dizayn edilmiştir.
13- maviiklimler.net’de, evrensel normlara ve toplumumuzun etiğine aykırı tavırlarda bulunanlar, ikaz edilmeksizin siteden uzaklaştırılabilirler.
14- maviiklimler.net’de çıkacak olan olası tartışmalarda, kırıcı ve yıkıcı üslûp kullananlar ve ya tartışma kurallarına uymayanlar, maviiklimler.net’in daha edepli olma çizgisini yıktıkları için, siteden sebep belirtilmeksizin uzaklaştırılabilirler.
15- maviiklimler.net üzerinde bulunan forum alanında, küfür, hakaret, millî-ahlâkî değerleri yıkıcı ya da tahrik edici söylemlerin yazılması, ideolojik propaganda yapılması kesinlikle tasvip edilmeyecektir. Yeni Türk Ceza Kanunu’nca suç unsuru taşıyan yazıların da kesinlikle yazılması/basılması/yayınlanması mümkün değildir.
16- Üyelik haklarının kazanılması, bu hakların sonsuza kadar süreceği anlamına gelmez.maviiklimler.net, üyelere sunduğu hizmetlerin ve üyeliklerinin süresi hakkında garanti vermez.
17- maviiklimler.net, üyenin, üyelik başvurusuna yazdığı her bilgiyi doğru olarak kabul eder. Bu bilgilerin yanlış olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir teknik ve/veya kanuni arzdan sorumlu değildir.
18- Üye verilerinin maviiklimler.net’in ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişiler ile paylaşması, siteden ayrılırken güvenli çıkış yapmaması, vb.durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan ötürü maviiklimler.net sorumlu olmayacaktır.
19- maviiklimler.net   üyelerinin, diğer üyeleri taciz ve tehdit edici sözler etmesi durumunda, maviiklimler.net ilgili kişinin üyeliğini iptal etme hakkını saklı tutar. Taciz ve tehdide uğrayan kişinin başlatacak olduğu hukuki bir kovuşturmada, kişi ile istenen her türlü bilginin adli makamlara verileceğini maviiklimler.net taahhüt eder.
20 maviiklimler.net’in, kendi sistemini ticari amaçla kullanabileceğini, üyelerine bahse konu bu sözleşme ile duyurur.
21- maviiklimler.net, herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı maviiklimler.net’in üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu yoktur.
22-  maviiklimler.net, servislerinin her zaman ve her şart altında zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulacağını, servis kullanımından elde edilen sonuçların her zaman doğru ve güvenilir olacağını, servis kalitesinin herkesin beklentilerine cevap vereceğini taahhüt etmez.
23-  maviiklimler.net’e eklenen eserlerde ya da foruma eklenen yazılarda, ticari amaç güden yazıların yazılması, link verilmesi, exe, com, bat, vbs, vs. gibi program gönderilmesi, şirket ya da kurum reklamının yapılması yasaktır.
24- maviiklimler.net üzerinde bulunan Forumlarda, yasal olmayan mp3, video, adult tarzı sitelerin linkleri ya da bahse konu yasa dışı öğelerin indirme ( download ) linklerini eklenmesi yasaktır.
25- maviiklimler.net’de, Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde suç niteliği taşıyan her şey forum bölümümüz de dahil olmak üzere yazılamaz. Ayrıca din, siyasi, etnik köken vb. içerikli başlıklar ve mesajlar yazılması da mümkün değildir.
26- maviiklimler.net içerisinde çıkmasını istemediğimiz ama çıkması da muhtemel olan olayları kişiselleştirmek, birebir kavga etmek, olayları hakaret boyutuna taşımaya kesinlikle izin verilmeyecektir. Haklı haksız aranmadan, tüm taraflar uyarı alır. Lütfen size hakaret edildi ise cevap vermeyin, yönetime şikayet edin. Yönetimin gerekeni yapacağını unutmayın.
27- maviiklimler.net, bu sözleşmenin herhangi bir maddesini bir uyarı göndererek değiştirme, yenileme veya iptal etme hakkına sahiptir. Üye olan her birey yada kurum, bu maddeleri okumuş kabul edilir ve sonradan hiç bir şekilde itiraz edemez.
28- maviiklimler.net dilediği zaman bu sözleşmeyi sona erdirebilir.
29- maviiklimler.net’e kayıtlı her üye ve ziyaretçi, yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.
30-   1 Haziran 2005'de yürürlüğe giren yeni TCK'da internet yazar ve şairlerini özellikle ilgilendiren iki madde;

Madde 125, 1. Fıkra:
"Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek islenmesi gerekir."

Madde 125, 4. Fıkra:
"Ceza, hakaretin alenen islenmesi halinde, altıda biri; basın ve yayın yoluyla islenmesi halinde, üçte biri oranında artırılır."  
        Ve bundan sonra çıkacak her türlü yasal, kanun, tüzük ve yönetmeliklere uymayı ve üyelerin yükümlü olacağını beyan eder.
                                                                                           maviiklimler.net  yönetimi

Son Güncelleme (Salı, 23 Kasım 2010 12:08)

 
Yazar: MAVİİKLİMLER YÖNETİMİ

YAZARIN DIGER YAZILARINI GORMEK ICIN TIKLAYIN

Yazar bilgileri: maviiklimler yönetimi

Bu yazar simdiye kadar 208 eser ekledi.daha fazla bilgi icin yazar bilgilerine gidiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÜYELİK GİRİŞİ

KÖŞE YAZARLARIMIZ
мєнмєт Dคℓкคηคт
мєнмєт Dคℓкคηคт
maviiklimler yönetimi
maviiklimler yönetimi
Gelismis Istatistikler
Toplam Üye:6024
Aktif Üyeler:6016
Son Üyemiz:krzastrid715478688
Son Ziyaretçi:suleyman durmaz
İçerik:24722
İçerik Okunma:32843158
RADYO MAVİİKLİMLER
Günün Sözü
Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Kemal Atatürk -

Friends Online