CORONANIN GETIRDIKLERI

CORONANIN GETIRDIKLERI
Görüyoruz  ki bazı avrupa başkentlerinde ve tanınmış  büyük kiliselerde coronavirus sebebiyle ezanlar okunuyor. Bel ki çok kişi ölecek ama islamiyete hızlı bir dönüş olacak. Işte o zaman yeni ıslam ülkeleri yeni müslüman milletler oluşur ve bu gün medeni milletler diye her şeyini taklit ettiğimiz ve yeni dinleri gereği alkolü., fuhuşu.,  faizi.,  çalıp cirpmayi bırakıp sıkı sıkı din kurallarına sarilirlarda siz de onları daklit ederek kul hakkı yemekten çalmaktan alkol almaktan fuhustan faiz almaktan vaz gececekmisiniz? Diyelim ki vaz geçtiniz. Batı taklidi için mi vazgeçmiş oluyorsunuz yoksa dinimizin emri için mi vaz geçmiş oluyorsunuz. 
Hic düşündünüz mu ?
Ya olursa . Işte o zaman kendinizi allaha af ettirebilecekmisiniz.
Bence o gune kadar olmaktansa bu günden tevbe edip dinimize sıkı sıkı sarilalim hızla tevbe edip kötü alışkanlıklardan uzaklasalim. Evimizde ki gönüllü garanti na bizlere öyle güzel bir sey kazandirsin ki sigaradan alkolden fuhustan günah işlemekten uzaklaştırıp allahın dinime kitabına peygamberimizin sunneti saniyesine Y aklastirsin.Allah bu illet ile yapmış olduğu sınavdan kazanmak nasip etsin.
Görüyorum ki sosyal medya da ve televizyon haberlerinde avrupa kentlerinde ve kiliselerde ezan sesleri parlemento a cilislarinda kuran ayetleri okunuyor. Hadi sizde batıyı taklit edin meclisi kuran ayetleri okuyarak açın.
Görelim sizi.
Sizi gidi taklitciler. Bu sıkıntılı günlerde kokteyl ile açılsa taklit etmekte onları geçersiniz.
Eğer bir gün bu virüs yenilir durum normale dönerse  açılışı sampanyalarla kutlarsaniz hiç izaniniz haysiyetiniz ve vicdaniniz kalmamış olacaktır.
Bunu da bilesiniz..
Malum ezanlar okunuyor camiiye gidilemiyor cemaatle namaz kilinamiyor. Çünkü önce insan sağlığı. Bunu da herkes biliyor.
Ama bazı ünlü kiliselere ayın yapmaya gidiyorlar ve kilisede ezanimuhammedi okunuyor. Onlar da sağlıklarına kavuşmak için çareyi ıslam ve allah inancından bekliyorlar.
Bu nedenle hiç bir yavsak yatsı vaktinde verilen seladan okunan ezandan yapılan duadan rahatsız olmasın. Açsın elini bir içten yürekten amin desin. Şifa allahtandir dua ise bizden .
Papaz efendi dua ediyor da sen mi eriniyorsun sümsük!
Suleyman Durmaz

Son Güncelleme (Cuma, 24 Nisan 2020 23:07)

 
Yazar: Süleyman DURMAZ

YAZARIN DIGER YAZILARINI GORMEK ICIN TIKLAYIN

Yazar bilgileri: Süleyman DURMAZ

Bu yazar simdiye kadar 67 eser ekledi.daha fazla bilgi icin yazar bilgilerine gidiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÜYELİK GİRİŞİ

KÖŞE YAZARLARIMIZ
мєнмєт Dคℓкคηคт
мєнмєт Dคℓкคηคт
maviiklimler yönetimi
maviiklimler yönetimi
Gelismis Istatistikler
Toplam Üye:6024
Aktif Üyeler:6016
Son Üyemiz:krzastrid715478688
Son Ziyaretçi:suleyman durmaz
İçerik:24722
İçerik Okunma:32843458
RADYO MAVİİKLİMLER
Günün Sözü
Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Kemal Atatürk -

Friends Online